2020. október 27./28., kedd/szerda
Békéscsaba 1912 Előre - DVTK

Az MLSZ elnökségének döntése értelmében a 128-as főtábla második teljes körének mérkőzéseit hétköznap, október 28-án rendezik. A sorsoláson kialakuló párosítások közül az M4 Sport hamarosan kiválasztja azokat, amelyek élőben képernyőre kerülnek.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét csapat azonos számú gólt ér el, akkor a 11-es rúgások döntenek.

Békéscsaba 1912 Előre

A Békéscsaba 1912 Előre 11 fordulót követően a Merkantil Bank Liga 3. helyén áll (5 győzelem, 5 döntetlen, 1 vereség).

Idei eredmények

Békéscsaba - Vasas 1-1
Ajka - Békéscsaba 0-1
Békéscsaba - Kaposvár 2-2
PMFC - Békéscsaba 0-0
Békéscsaba - Soroksár 1-1
Dorog - Békéscsaba 0-2
Békéscsaba - Nyíregyháza 2-0
ETO - Békéscsaba 0-0
Békéscsaba - Kazincbarcika 1-3
DEAC - Békéscsaba 0-2

Magyar Kupa

A 6. fordulóban a lila-fehérek a Vácot búcsúztatták idegenben (4-1), Gránicz Péter duplázott, Máris Dominik és Szabó Péter volt még eredményes.

Klubtörténet

A klubot 1912. október 22-én alapították, és 1974-ben debütált az élvonalban, összesen 27 idényt töltöttek az NB I.-ben, legutóbb 2016-ban búcsúztak. Legjobb eredményük az 1993/1994-es bajnokságban szerzett bronzérem, illetve 1988-ban felemelhették a Magyar Népköztársasági Kupát.

A vezetőedző

A csapatot az U17-es válogatott volt szövetségi edzője, Preisinger Sándor irányítja, miután Schindler Szabolcs szeptember elején a Vasashoz távozott.

Ismerősök a másik oldalon

A békéscsabai játékoskeretből Kitl Miklós 2015 és 2017 között 22 élvonalbeli bajnokin szerepelt Diósgyőrben, míg Szabó Péter a 2010/2011-es idényben NB II.-es bajnoki címet nyert a DVTK-val, összesen 15 bajnokin lépett pályára.

A helyszín

50600 Békéscsaba, Kórház utca 6.

MOL Magyar Kupa 2020/2021 7. forduló

A párosítás

Békésaba 1912 Előre - Diósgyőri VTK
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - MOL Fehérvár FC
Csácsbozsok-Nemesapáti SE - Budapest Honvéd
Kecskeméti TE - Kisvárda Master Good
Lipót Pékség SE - ZTE FC
Dabas-Gyón FC - Budafoki MTE
Dunaújváros - Újpest FC
Szentlőrinc - Puskás Akadémia FC
Gyöngyösi AK-Mátra Beton - Mezőkövesd Zsóry FC
Bicskei TC - Ferencvárosi TC
Bátaszék SE - MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC - Paksi FC
III. Ker. TVE - Szeged-Csanád Grosics Akadémia
Zsámbéki SK - Tállya KSE
Zalaszentgróti VFC - Tiszafüredi VSE
Ceglédi VSE - FC Ajka
Kiskunfélegyházi HTK - Dorogi FC
Érdi VSE - Kolorcity Kazincbarcika FC
Kabai Meteorit SE - Fémalk-Dunavarsány
Sza-Bi Qualit Ménfőcsanak - Szombathelyi Haladás
SBTC - PMFC
Taksony SE - HR-Rent - Kozármisleny
Tarpa SC - BTE Felsőzsolca
BVSC-Zugló - Debreceni VSC
Szolnoki MÁV FC - Gyirmót FC Győr
Eger SE - Vasas FC
FC Nagykanizsa - Debreceni EAC
Budaörs - Aqvital Csákvár
Monor - BFC Siófok
CSO-KI Sport - Hódmezővásárhelyi FC
Soroksár SC - WKW ETO FC Győr
ASR Gázgyár - Kaposvári Rákóczi

A mezőny

NB I. (11+1 csapat)
Budafoki MTE 
Budapest Honvéd
Ferencvárosi TC
Kisvárda Master Good
MTK Budapest
Mezőkövesd Zsóry FC
MOL Fehérvár
Paksi FC
Újpest FC
ZTE FC
Puskás Akadémia FC (amennyiben továbbjut a Toponár SE ellen)

NB II. (20 csapat)
Békéscsaba 1912 Előre (Békés megye)
BSC Siófok (Somogy megye)
Budaörs (Pest megye)
Aquital FC Csákvár (Fejér megye)
Debreceni EAC (Hajdú-Bihar megye)
Debreceni VSC (Hajdú-Bihar megye)
Dorogi FC (Komárom-Esztergom megye)
ETO FC Győr (Győr-Sopron-Moson megye)
FC Ajka (Veszprém megye)
Gyirmót FC Győr (Győr-Sopron-Moson megye)
Kaposvári Rákóczi (Somogy megye)
Kolorcity Kazincbarcika FC (Borsod-Abaúj-Zemplén megye)
Nyíregyháza Spartacus FC (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye)
Pécsi MFC (Baranya megye)
Soroksár SC (Budapest)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Csongrád-Csanád megye)
Szentlőrinc (Baranya megye)
Szolnoki MÁV FC (Szolnok megye)
Szombatelyi Haladás (Vas megye)
Vasas FC (Budapest)

NB III. (21 csapat)
III ker. TVE (Budapest)
Bicskei TC (Pest megye)
BVSC-Zugló (Budapest)
Ceglédi VSE (Pest megye)
Dabas-Gyón FC (Pest megye)
Dunaújváros (Fejér megye)
Eger SE (Heves megye)
Érdi VSE (Pest megye)
FC Nagykanizsa (Zala megye)
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (Fejér megye)
Gyöngyösi ÁK-Mátra Beton (Heves megye)
Hódmezővásárhelyi FC (Csongrád-Csanád megye)
HR-Rent–Kozármisleny (Baranya megye)
Kecskeméti TE (Bács-Kiskun megye)
Lipót Pékség SE (Győr-Sopron-Moson megye)
Monor (Pest megye)
Salgótarjáni BTC (Nógrád megye)
Sza-Bi Qualit Ménfőcsanak (Győr-Sopron-Moson megye)
Taksony SE (Pest megye)
Tállya KSE (Borsod-Abaúj-Zemplén megye)
Tiszafüredi VSE (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Megyei I. osztály (11+1 csapat)
ASR Gázgyár (Budapest)
Bátaszék SE (Tolna megye)
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén megye)
Csácsbozsok-Nemesapáti SE (Zala megye)
Csomádi KSK (Pest megye)
Fémalk-Dunavarsány (Pest megye)
Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar megye)
Kiskunfélegyházi HTK (Bács-Kiskun megye)
Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye)
Zalaszentgróti VFC (Zala megye)
Zsámbéki SK (Pest megye)
Toponár SE (Somogy megye, amennyiben továbbjut a Puskás Akadémia FC ellen)

A DVTK a MOL Magyar Kupában

2020. október 7., szombat
14:00 Balassagyarmat - DVTK 0-2 (0-1)