A Mezőkövesd mindössze 2013-ban jutott fel elsőször az élvonalba, de az NB II.-ben is csupán egy találkozót játszott a DVTK Mezőkövesden. 2011. május 28-án a Radoš - Vadász, Raković, Gal, Gohér - Dobos (Arze, 56.), Abdouraman, Lippai, Luque - Granát, Menougong (Pál Sz., 63.). Vezetőedző: Benczés Miklós összetételű DVTK-t a hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan legyőzték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert egy év kitérőt követően visszajutott a csapat az NB I-be.

A Magyar Kupában is futottunk már össze, 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon, Douva valamint Rebecsák góljával 3 -1-es végeredménnyel lépett tovább a Diósgyőr.

Ligakupában is találkozott a Mezőkövesd és a DVTK. Akkor Szivics Tomiszláv a Radoš - Eperjesi, Vadász, Alves, Husić (Gohér, 62.) - Nikházi (Bacsa, 46.), Kostić, Barczi (Egerszegi, 75.), Gosztonyi - Batioja, Futács összeállítású csapatot küldte pályára. A mérkőzést a hazaiak nyerték 3-1-re (a rendkívül értékes diósgyőri gólt Futács Márkó szerezte), azonban a negyeddöntőbe a DVTK jutott, miután hazai pályán 2-0-ra diadalmaskodott. A sorozat végén pedig a diósgyőri játékosok emelhették a magasba a serleget.

Az első élvonalbeli találkozón 2014. április 20-án Bacsa Patrik hajrában szerzett góljával győzött a DVTK.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Mezőkövesd: Horváth T. - Búrány, Velicky, Gévay, Hegedűs Cs. - Dobos (Farkas B., 77.), Takács P. (Sigér, 85.), Bognár I., Melczer - Harsányi, Menougong (Rajczi, 90.). Vezetőedző: Véber György.
DVTK: Radoš - Vági, Vadász, Kádár, Husić - Nikházi (Bacsa, 56.), Elek, Gosztonyi (Kostić, 56.) - Batioja (Marjanović, 67.), Futács, Grumić. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Gólszerző: Bacsa (0-1) a 90. percben.

A 2018/2019 évi bajnokságban egyszer játszott vendégként Mezőkövesden a DVTK, és bár több nagy helyezetet láthatott a közönség, végül nem esett gól.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 0-0

Mezőkövesd: Dombó - Lázár, Hudák, Szalai A., Vadnai - Iszlai, Tóth B., Mlinar - Koszta M. (Veselinović, 78.), Novák, Střeštík (Cseri, 61.). Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Ugrai, Kocsis, Busai, Forgács - Ioannidis (Szarka, 88.), Óvári (Bacsa, 60.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Az előző bajnokságban is egyszer utazott a DVTK Mezőkövesdre. A 15. fordulóban az első félidőben nem esett gól, és a szünet után is többnyire a hazaiak birtokolták a labdát, azonban a DVTK ellentámadásai egyre veszélyesebbek lettek. A pontot végül Rui Pedro tette fel az i betűre közvetlenül a lefújás előtt.

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Katanec, Silye - Cseri, Karnitski, Berecz Zs., Pekár (Sajbán Má., 70.) - Zivzivadze, Nagy D. (Vajda S., 70.) Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Danilović - Orosz D., Polgár, Brković, Tamás M. - Vági, Iszlai - Hasani, Rui Pedro, Prosser (Bacsa, 56.) - Ivanovski (Korbély, 90+1.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Rui Pedro (0-1) a 90. percben.

Legutóbb az idei bajnokság 1. fordulójában találkozott a két csapat. A DVTK jól kezdte a találkozót, sorra alakította ki a helyzeteket a csapat. Iszlai Bence büntetőjével és Stefan Dražić hosszú indítás utáni találatával kétgólos előnyt gyűjtött a Diósgyőr, amiből a vendégek még az első félidőben faragtak. A második játékrészben Antal Botond és Szappanos Péter is több bravúrt bemutatott, így újabb gól már nem esett.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (2-1)

DVTK: Antal - Shestakov, Polgár, Hegedűs J., Memolla - Márkvárt, Iszlai - Hasani, Molnár G. (Rui Pedro, 63.), Grozav - Dražić (Ivanovski, 73.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Mezőkövesd: Szappanos - Eperjesi, Nesterov, Guzmics, Lakvekhliani - Berecz Zs., Karnitski - Beširović, Cseri, Nagy D. (Jurina, 83.) - Serderov, Vezetőedző: Kuttor Attila.

Piros lap: Ivanovski a 90+3. percben.
Gólszerző: Iszlai (1-0, 11-esből) a 8., Dražić (2-0) a 18., Berecz Zs. (2-1) a 27. percben.

Mezőkövesd - DVTK 0-1 G.: Rui Pedro

A DVTK idegenbeli mérlege Mezőkövesden: 2 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség, 4-10-es gólkülönbség

Mezőkövesd Zsóry FC

Alapítva: 1975
Első év az NB I.-ben: 2013
Legjobb helyezés: 4. hely (2019/2020)
Élvonalbeli évek: 6 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2016 óta

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II. feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

A legutóbbi idényben a klubrekordot jelentő negyedik helyen végeztek, és kupadöntőt játszottak. A házi gólkirályi címet a nyáron Székesfehérvárra igazoló Budu Zivzivadze szerezte meg 8 találattal.

OTP Bank Liga 2019/2020

12. helyezett (11 2 2 7 8-15 -7) 8 pont (teljes tabella)

Hazai pályán

9. helyezett (5 1 1 3 4-6 -2) 4 pont (teljes hazai tabella)

Forma

Utolsó 5 mérkőzés: 12. helyezett (5 0 1 4 2-8 -6) 1 (teljes formatabella)

11. forduló: Mezőkövesd - MTK 0-1

Legutóbb a Szappanos - Farkas D., Pillár, Szeles, Vadnai - Cseri (Barczi, 81.), Karnitski (Martić, 63.), Berecz Zs., Beširović (Jurina, 63.) - Nagy D, Vutov összeállításban játszottak.

Nyári játékosmozgás

Érkezett
Barczi Dávid (szabadon igazolhatóként)
Berecz Zsombor (Mol Fehérvár, kölcsön után végleg)
Dino Beširović (bosnyák, Hajduk Split, kölcsön után végleg)
Andriy Boryachuk (Sakhtar Donetsk - kölcsönbe)
Jagodics Márk (Haladás)
Manuel Martić (szabadon igazolhatóként)
Danilo Ryabenko (ukrán, DF Pomir, kölcsön után végleg)
Serder Serderov (orosz, Inter Zaprešić)
Torvund Alexander (magyar-norvég, Stabæk)
Luka Lakvekheliani (grúz, Saburtalo Tbilisi)
Bencze Márk (Siófok)
Matija Katanec (horvát, ZTE, kölcsönből vissza)
Tóth Máté (Szeged-Csanád GA, kölcsönből vissza)

Takács Tamás (Szeged, kölcsönbe)
Torvund Alexander (Szentlőrinc, kölcsönbe)
Varjas Zoltán (Kaposvár, kölcsönbe)
Varjas László (Kaposvár, kölcsönbe)

A Mezőkövesd Zsóry kerete

Kapusok
25 Szappanos Péter (HUN) 1990.11.14.
1 Danylo Ryabenko (UKR) 1998.10.9.
30 Eduard Fedinisinec (UKR, HUN) 2000.08.21.

17 Pillár Róbert (SVK) 1991.05.27.
14 Aliaksandr Karnitski (BLR) 1989.02.14.

A vezetőedző

A 10. fordulót követően Pintér Attila váltotta Kuttor Attilát a mezőkövesdi kispadon. Labdarúgóként ifjúsági Európa-bajnoki címet szerzett, a felnőtt válogatottban pedig 20 alkalommal viselte a nemzeti címeres mezt. Az FTC színeiben kétszer nyert bajnoki ezüstérmet, egyszer Magyar Kupát, de rövid ideig játszott Belgiumban, a BVSC-ben, Budafokon, az ETO-ban és a Vasasban is. Pályafutását a DVTK-ban fejezte be, az osztályozóig eljutott a csapattal, azonban a Videoton ellen nem sikerült a feljutás 1996-ban. Ezt követően egyből edzősködni kezdett, első sikerét a 2003/2004-es idényben a Ferencvárossal érte el, bajnokságot és Magyar Kupát nyert. A következő évben már a Sopron edzőjeként ismét a magasba emelhette a kupát, majd a 2012/2013-as idényben a Győri ETO-t vezette bajnoki címre. Rövid ideig irányította a válogatottat is, majd a 2015/2016-ös bajnokságban a Mezőkövesddel végzett feljutást érő helyen az NB II.-ban, és ősszel is kiválóan szerepeltek az élvonalban. Télen kispadot és osztályt váltott, de a feljutást egy évvel később Felcsúton is megismételte, majd a PAFC csapatát egészen a 6. helyig és a kupadöntőig vezette. Az idény végén mégis távozott, egészen mostanáig az újabb megbízatásra várt.

Ismerősök a másik oldalon

Eperjesi Gábor, a DVTK saját nevelésű játékosa 2019 februárjában igazolt Mezőkövesdre. Tagja volt a Diósgyőr 2014-ben Magyar Kupa-döntős és Ligakupa-győztes csapatának. Összesen 73 alkalommal viselte az élvonalban a DVTK címeres mezét.

A Fehérvárról végleg megszerzett miskolci születésű Berecz Zsombor is Diósgyőrben kezdte a labdarúgást.

Barczi Dávid három idényt töltött Diósgyőrben 2013 és 2016 között. Összesen 76 bajnoki mérkőzésen 6 gólt szerzett. Tagja volt a Ligakupa-győztes, és Magyar Kupa-döntős csapatnak, az Európa Liga selejtezőjében pedig Máltán szerzett látványos gólját emlegetik ma is a szurkolók. Nyáron távozott Zalaegerszegről, a válogatott szünet végén szerződött Mezőkövesdre.

A stábból Pintér Attila mellett Sikur György és Nagy Márton masszőr is dolgozott Diósgyőrben.