76 egyesület 261 versenyzője, köztük nyolc piros-fehér judos vett részt a február harmadik hétvégéjén rendezett korosztályos judo bajnokságon. Sajnos a szakosztály nem a legjobb előjelekkel várta a megmérettetést, hiszen sok versenyző betegség miatt nem tudott elindulni. A csapat egészséges része viszont szépen küzdött és kihozta magából a maximumot.

Ifjúsági válogatottunk Hoó Fédra magabiztosan védte meg tavalyi bajnoki címét 63 kg-ban, ahol minden mérkőzését ipponnal nyerve állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A serdülő válogatott Cserpák Fruzsina is magabiztos versenyzéssel jutott el a 48 kg-osok döntőjéig, ahol a többszörös Európa kupa érmes honvédos ellenfele tudta csak megállítani minimális különbséggel. A sérüléséből nemrég visszatért Csermák Dániel szépen küzdve jutott a +90 kg-os fináléig, ahol végül ugyan alulmaradt, ám mindezt fél éves kihagyását követően. A szintén ifjúsági válogatott Ponevács Zoltán hosszas betegségéből felépülve állt tatamira és nyert bronzérmet az 50 kg-osok mezőnyében, míg Bak Balázs jól versenyezve szerezte meg 90 kg-ban a bronzérmet. A csapatverseny rangsorában pedig a DVTK judósai az előkelő 3. helyet szerezték meg.