OTP Bank Liga 29. forduló

Diósgyőri VTK - Debreceni VSC 5-3 (2-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 6005 néző. Játékvezető: BOGÁR Gergő (BORNEMISSZA Norbert, GARAI Péter).
DVTK: Artem ODYNTSOV - BOKROS Szilárd, Marco LUND, Bozhidar CHORBADZHIYSKI, Bitok STEPHEN - PERNAMBUCO, Alexander VALLEJO, Vladislav KLIMOVICH - BÉNYEI Ágoston, Bright EDOMWONYI, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: Vladimir RADENKOVIĆ.
DVSC: MEGYERI Balázs - BARANYAI Nimród, Oleksandr ROMANCHUK, Dušan LAGATOR, FERENCZI János - Christian MANRIQUE, Stefan LONČAR - VAJDA Botond, DZSUDZSÁK Balázs, Brandon DOMINGUES - BÁRÁNY Donát. Vezetőedző: Srđan BLAGOJEVIĆ.

Csere: PERNAMBUCO helyett Francisco FEUILLASSIER és Christian MANRIQUE helyett Hamzat OJEDIRAN a 46., BÉNYEI Ágoston helyett HOLDAMPF Gergő és Vladislav KLIMOVICH és GERA Dániel a 66., Stefan LONČAR helyett SZUHODOVSZKI Soma és VAJDA Botond helyett SZÉCSI Márk a 69., Bright EDOMWONYI helyett FEKETE Vince a 77., Rudi POŽEG VANCAŠ helyett SZABÓ Levente és Brandon DOMINGUES helyett BÓDI Ádám a 87., Oleksandr ROMANCHUK helyett BATAI Tamás a 90. percben.
Sárga lap: FERENCZI János a 29., DZSUDZSÁK Balázs a 64., percben.
Gólszerző: Vladislav KLIMOVICH (1-0) az 1., Bright EDOMWONYI (2-0) a 22., BARANYAI Nimród (2-1) a 42., BÁRÁNY Donát (2-2) a 48., Bright EDOMWONYI (3-2) a 60., GERA Dániel (4-2) a 67., Hamzat OJEDIRAN (4-3) a 83., FEKETE Vince (5-3) a 90+4. percben.

1. perc: Bényei robogott el a jobb szélen, átvette a labdát a bal lábára, majd pontosan tekert a tizenegyes pontra. Az érkező Vladislav Klimovich pedig szép mozdulattal fejelt a kapu jobb sarkába, 1-0

22. perc: Lund magasan fellőtt indítására Bright Edomwonyi indult, lerázta a védőjét, majd a kapujából kilépő Megyerit szemfüles mozdulattal átfejelte. A labda a debreceni hálóba hullott, 2-0

31. perc: Tizenegyest hibázott a DVTK. Požeg Vancaš és Edomvonyi kényszerítőzött egymással, előbbit pedig Ferenczi visszahúzta a büntetőterületen belül. A megítélt tizenegyest azonban a Diósgyőr nem tudta értékestíteni, Pernambuco balra tartó lövését Megyeri kiütötte, utána pedig nagy kapu előtti kavarodás végén felszabított a DVSC

42. perc: Vajda jobbról adott középre laposan, a menteni igyekvő Chorbadzhiyski lábáról Baranyai Nimród elé került a labda, aki habozás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-1

48. perc: Dzsudzsák távoli lövése kipattant Odyntsovról, az érkező Bárány Donát pedig tíz méterről a hazai kapus lába mellett a hálóba továbbított, 2-2

60. perc: Bényei harcolt meg a labdáért a jobb szélen, laposan középre tett, ahol  Bright Edomwonyi előbb az egyik majd a egy testcsellel a másik védőjét is lerázta, majd ballal a jobb felső sarokba helyezett, 3-2

67. perc: Jobboldali szöglet után Edomvonyi fejjelt lekészített. Gera Dániel, megtolta, majd éles szögből, Megyeri lába között továbbított a kapuba, 4-2

83. perc: Bárány játszott vissza az alapvonal közeléből, az érkező  Hamzat Ojediran pedig kapásból a bal alsó sarokba durrantott, 4-3

90+4. perc:  Szabó Levente húzott el a jobb szépen, középre adott, ahol Fekete Vince átvette a labdát, majd Megyeri hasa alatt, laposan a kapuba gurított, 5-3