JET-SOL Liga 11. forduló

FTC-Telekom - DVTK 1-3 (0-0)

Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont. Játékvezető: Sipos Katalin (Vad Anita, Nagy Petra).
FTC: Samu - Csiki, Mosdóczi, Aleksić, Fenyvesi, Pusztai, Kocsán, Szabó V., Zlidnis, Hasanbegović, Vágó. Vezetőedző: Dörnyei Balázs.
DVTK: Schildkraut - Balázs Cs., Kaldaridou, Nagy F., Boros - Vachter, Kostova, Sandu, Barker - Vig, Bradić. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

Csere: Pusztai helyett Böröcz a 41., Aleksić helyett Nagy V. a 79., Mosdóczi helyett Csigi a 80. percben.
Sárga lap: Kostova az 56., Bradić a 60., Aleksić a 68. percben.
Piros lap: Samu a 40. percben.
Gólszerző: Mosdóczi (1-0, 11-esből) a 48., Sandu (1-1) az 54., Bradić (1-2) a 60., Bradić (1-3) a 90. percben.

40. perc: A hazai kapus, Samu Anna a 16-oson kívül kézzel tisztázott Vig elől, amiért piros lapot kapott

48. perc: Mosdóczi Evelin magabiztosan értékesítette a büntetőt, 1-0

54. perc: Binaca Sandu 28 méterről bombagólt ragasztott a léc alá, 1-1

60. perc: Biljana Bradić úgy tekert egy jobb oldali szögletből a kapu bal oldalába, hogy középen senki nem ért hozzá, 1-2

90. perc: Négy diósgyőri vezette a kontrát az egy szem hazai védőre, a támadás végén Biljana Bradić lőtt a hálóba, 1-3

Fórizs Sándor: - Szombat este a csapattal közösen néztük a diósgyőri fiúk Újpest elleni győzelmét, és közben arról beszélgettünk, hogy hozzájuk hasonlóan nekünk is a védekezésre, majd a gyors ellentámadásokra kell felkészülnünk.
Már az első percben óriási helyzetet alakítottunk ki, de akkor még nem sikerült értékesíteni. A folytatásban az FTC többet birtokolta a labdát, jól is játszott, azonban a kapusuk jogos kiállítása döntően befolyásolta a mérkőzést. A hősies védekezésünk és a gólerős támadójátékunk mellett ennek is köszönhető, hogy megszereztük első győzelmünket az FTC ellen. Nagyon boldogok vagyunk, gratulálok a lányoknak a sikerhez!