Beharangozó 2020. szeptember 24., csütörtök

A 24. ZTE - DVTK mérkőzés következik

A DVTK 23 alkalommal játszott Zalaegerszegen, ebből 2 győzelem, 10 döntelen és 11 vereség született. Legutóbb 2020 első bajnokiján 3-1-es sikert aratott a Diósgyőr. Bemutatjuk az ellenfelet és felidézzük a két klub közös történelmét.

Az első zalaegerszegi összecsapáson 1973. május 27-én a Szabó - Kovács, Salamon, Váradi, Kolláth, Gál, Tatár (Oláh), Görgei, Kiss, Horváth, Fekete összeállításban léptünk pályára. Preiner Kálmán tanítványai Kiss góljával 1-1-es döntetlent játszottak a kék-fehérekkel.

Az első győzelmünket a harmadik zalai fellépésünk alkalmával szereztük meg. 1975. augusztus 30-án a bajnokság nyitómérkőzésén Szabó Géza fiai Veréb - Martis, Salamon, Váradi, Kutasi, Oláh (Feledi), Fükő, Görgei, Borostyán, Kiss, Fekete összeállításban álltak fel és Borostyán valamint Görgei góljával   kényszerítették térdre ellenfelüket.

Az elkövetkező években a döntetlen jelentette a legnagyobb sikert, azt viszont többször sikerült hozni.

2000 májusában Huszák Géza vezetőedző Nagy Z. - Takács V., Harnócz, Kunzo, Szakos, Hompoth, V. Filipović, Lipták L. (Raican, 90.), Vitelki, Lippai (Barva, 52.), Konyha (Cupik, 81.) összeállítású csapata gól nélküli döntetlent játszott.

A hét évig tartó zalaegerszegi "száműzetést" megelőzően utoljára 2011 végén játszott a DVTK bajnokit Zalaegerszegen, akkor José Luque büntetőből szerzett góljával sikerült megszakítani egy negatív szériát, és pontot szerezni. Benczés Miklós vezetőedző a Farkas B. - Vadász, Budovinszky, Gal, Gohér, Takács P. (Pál Sz., 53.), Arze, Abdouraman, Luque, Tisza (Bogáti, 88.), Carreño (Seydi, 51.) csapatot küldte pályára.

Hosszú idő után az OTP Bank Liga előző kiírásában találkoztak újra a csapatok. A DVTK 2020 első tétmérkőzésén látogatott Zalaegerszegre, és az első félidőben számtalan helyzetet, közte néhány ziccert alakított ki, gól azonban nem esett. A második félidő elején büntetőből szereztek vezetést a hazaiak, amit Dušan Brković szöglet után kiegyenlített, majd nem sokkal később a másik középső védő, Polgár Kristóf a vezetést is megszerezte. A ráadásban Florent Hasani biztosította be a győzelmet.

ZTE - DVTK 1-3 (0-0)

ZTE: Demjén - Bolla, Lesjak, Bobál D., Bedi - Kocsis G., Mitrović (McWoods, 76.) - Stieber Z., Bobál G. (Katelaris, 63.), Radó (Babati, 65.) - Ikoba. Vezetőedző: dr. Dobos Barnabás.
DVTK: Danilović - Shestakov, Polgár, Brković, Tamás M. - Márkvárt, Vági - Hasani, Rui Pedro (Cortés, 81.), Kiss T. (Egerszegi, 88.) - Ivanovski (Tabaković, 76.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Bobál G. (1-0) a 47., Brković (1-1) az 53., Polgár (1-2) a 61., Hasani (1-3) a 90+2. percben.

Legutóbb Miskolcon játszott egymás ellen a két csapat a 28. fordulóban. Az első félidőben a DVTK nem talált fogást az öt védővel felálló vendégek ellen. Majd szünet után a Diósgyőr szerzett vezetést egy szöglet után, és le is zárhatta volna a mérkőzést, ám a vendégek egyenlítettek. A hajrában mindkét kapu előtt több helyzetet láthattunk, de újabb gól már nem esett.

DVTK - ZTE 1-1 (0-0)

DVTK: Danilović - Shestakov (Vági, 79.), Polgár, Brković, Memolla, - Adukor (Márkvárt, 60.), Iszlai - Hasani (Korbély, 60.), Molnár G., Kiss T. (Cortés, 82.) - Ivanovski (Tabaković, 60.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
ZTE: Demjén - Kocsis G., Szépe, Katanec, Bobál D., Tamás K. (Mitrović, 71.) - Babati (Bobál G., 71.), Lesjak (Bolla, 59.), Bedi,Oštrek (Bőle, 59.) - Ikoba (Radó, 59.). Vezetőedző: Márton Gábor.

Gólszerző: Szépe (1-0, öngól) a 67., Bolla (1-1) a 80. percben.

ZTE - DVTK 1-3 G.: Brković, Polgár, Hasani

Idegenbeli örökmérleg: 23 mérkőzés, 2 győzelem, 10 döntelen, 11 vereség. 39-23-as gólkülönbség.

Zalaegerszegi TE

Alapítva: 1920
Első év az NB I.-ben: 1972
Legjobb helyezés: 1. hely (2001/2002)
Élvonalbeli évek: 38 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2019 óta

A Zalaegerszegi Torna Egylet 1920-ban alakult, azaz idén 100 éves a klub. 1972 óta néhány év kihagyással a labdarúgó NB I.-ben szerepelnek, az éppen most lezárul hétéves szünet volt a leghosszabb. Legnagyobb sikerük a 2001/2002-es idényben nyert bajnoki cím.

Az előző bajnokságban újoncként a 7. helyen végeztek, legeredményesebb gólszerzőjük az azóta a Vasasba igazoló Radó András volt 13 találattal.

A mérkőzés helyszíne

A találkozónak a felújított ZTE Aréna ad helyet.

Cím: 8900 Zalaegerszeg, Október 6. tér 16

OTP Bank Liga 2020/2021

6. helyezett 4 1 2 1 8-6 2 5 (Az NB I. állása)

Hazai pályán

8. helyezett 2 0 1 1 4-5 -1 1 (Hazai tabella)

Idegenben

3. helyezett 2 1 1 0 4-1 3 4 (Idegenbeli tabella)

Eredmények

1. forduló: ZTE - Fehérvár 3-3
  2. forduló: Mezőkövesd - ZTE 1-1
  3. forduló: ZTE - FTC 1-2
  4. forduló: MTK - ZTE 0-3

A legutóbbi felkészülési mérkőzésen a Demjén - Szalai D. (Tanasin, 62.), Živko, Bobál D., Gergényi - Favorov, Sanković, Bedi - Könyves (Koszta M., 78.), Vass P. (Szánthó R., 68.), Babati B. összeállításban játszottak.