Összefoglaló 2023. szeptember 29., péntek

DVTK Jegesmedvék - DEAC 5-2

Hazai győzelemmel kezdte az Erste Liga 2023/2024-es szezonját a DVTK Jegesmedvék. A DEAC elleni találkozó első harmadában a vendégek szerezték meg a vezetést, de a második játékrészben három gól szerzett Steve Kasper együttese, majd a záró harmadot is sikerült megnyerni.

Erste Liga
1. forduló

2023. szeptember 29. 18:30

DVTK Jegesmedvék - DEAC 5-2 (0-1, 3-0, 2-1)

Miskolci Jégcsarnok, 1020 néző, játékvezetők: Juhász Gábor, Varjú Árpád, Kövesi Bence, Gottlibet Zóra Vivien

DVTK Jegesmedvék: Voris (Gratzl) - Verveda, Szathmáry, Berdnikov, Páterka, Trozsák - Szirányi, Hill, Razumnyak, Miskolczi, Makai - Shkrabov, Vojtkó, Barrow, Esteves, Lövei  - Szalay, Őri, Farkas, Csiki, Pecsét, vezetőedző: Steve Kasper

DEAC: Hetényi (Gönczi) Mingazov, Krollis, Rivera, Brice, Hári, Bukor, Barkouski, Mihalik, Rétfalvi, Molnár, Ushnev, Dobmayer, Smirnov, Vasilev, Buchkin, Jakabfy S,, Jakabfy Cs,, Sándor, Mihalik, Révész, vezetőedző: Vaszjunyin Artyom

5-2 55:51 Berdnikov (Vojtkó, Farkas)

Steve Kasper: Büszke vagyok a csapatomra. Az első harmadban hátrányba kerültünk, de senki sem pánikolt, senki se tért el a játéktervünktől. Számomra ez impresszív volt, mert az ellenfelünk a legutóbbi meccsünk végén ránk ijesztett, tudtuk, hogy képesek több gólt is szerezni. Minden tiszteletem az ellenfélé és nagyon boldog vagyok, hogy a játékosaim tartották magukat a megbeszéltekhez. Nincs olyan, hogy tökéletes mérkőzés, sok mindenen kell dolgoznunk, de sokan hozzátettek ma a győzelemhez, a fiatalok is hozzátettek akik az U21-es csapatból csatlakoztak hozzánk. Az egész klub számára egy pozitív este volt. Néhány légiós játékosunk először játszott Európában, ilyen jégfelületen, ez még nekik az alkalmazkodási időszak. Szerintem mindenki jól kezelte a helyzetet.

Artyom Vaszjunyin: Végre úgy kezdtük el a meccset, ahogy terveztük, ez problémánk volt az eddigi felkészülési meccseken. Viszont ahogy eddig is, ezúttal sem tudtunk 60 percen keresztül úgy játszani, ahogy terveztük. Minden meccsen van hullámvölgyünk, most a második harmad katasztrofálisra sikerült. A harmadik harmadban mindent feltettünk egy lapra és ebből nem jöttünk ki jól. Dolgozunk rajta, megpróbáljuk kijavítani ezeket a hiányosságainkat és reméljük vasárnap már jobban fog működni a játékunk.

8. DEACDEAC 1 0 0 0 1 2 5 -3 0
9. Budapest Jégkorong Akadémia HCBUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 1 0 0 0 1 1 4 -3 0
10. FEHA 19FEHA 19 1 0 0 0 1 2 6 -4 0