Összefoglaló 2017. április 6., csütörtök

Győr - Aluinvent DVTK 74-57

Megkezdődtek a rájátszás küzdelmei a Női Kosárlabda NB I. A-csoportjában. A negyeddöntő első mérkőzésén Győrben lépett parkettre az Aluinvent DVTK. A Diósgyőr a 17. percben még 20 pontos hátrányban volt, majd a harmadik negyedtől lépésről-lépésre sikerült felzárkózni és a 29. percben 6 pontra is feljöttek a piros-fehérek, de a hajrában újra növelni tudta előnyét a vendéglátó csapat és végül megérdemelten győzött. A két győzelemig tartó párharc állás: 1-0. Folytatás vasárnap Miskolcon.

Az alapszakasz mind a két egymás elleni mérkőzését az Aluinvent DVTK nyerte meg. Hazai pályán 79-75, Győrben 64-63 arányban győztek a piros-fehérek.

Maikel López a Szécsi, Rasheed, Jovanovic, Czank, Ruffin-Pratt kezdőötösnek szavazott bizalmat.

A mérkőzés Goree sikeres közelijével indult (2-0). 2. perc: Kiesel szerzett egy hárompontost, majd Laklótd büntetőből volt eredményes (6-0). 3. perc: Jovanovic közelről szerzett kosarat (6-2). 4. perc: Előbb Goree, majd Varga dobott közelről kosarat (10-2), de Jovanovic ismét betalált (10-4). 5. perc: Laklóth és Rasheed volt eredményes a vonalon túlról (13-7). 7. perc: Kiesel és Simon újabb hárompontosokat szerzett, míg Czank középtávolról volt sikeres (19-9). 9. perc: Varga középtávolról dobott kosarat (21-9). 10. perc: Laklóth megdobta második tripláját, egy negyed alatt ez volt az ötödik győri tripla (24-9).

A második negyed Simon büntetőivel indult (26-9). 12. perc: 12 perc: Goree gyors egymásutánban kétszer is eredményes volt (30-9). 13. perc: Ismét Goree volt eredményes (32-9). 14. perc: Ruffin-Pratt és Horváth is három ponttal gazdagította csapatát (32-15). A Győr időt kért. 16. perc: Kiesel tripla, Horváth dupla (35-17). 17. perc: Goree dobott be egy kosarat közelről (37-17). 18. perc: Rasheed középtávolról volt sikeres (37-19), majd Czank értékesített egy büntetőt (37-20). 19. perc: Kiesel tripla, Ruffin-Pratt dupla (40-22). 20. perc: Ruffin-Pratt középtávolról dobott kosarat (40-24).

A harmadik negyed diósgyőri kosárral kezdődött, Ruffin-Pratt volt eredményes a 22. percben (40-26). 24. perc: Szécsi tripla, Kiesel és Goree dupla (44-29). 25. perc: Jovanovic dobott be egy hárompontost, ezzel 12 pontra csökkentette a Diósgyőr hátrányát (44-32), majd Rasheed is eredményes volt közelről (44-34). 26. perc: Goree középtávolról dobott kosarat (46-34). 27. perc: Jovanovic és Rasheed is közelről dobott kosarat (46-38). Már csak nyolc pont a hátrány, a Győr időt kért. 28. perc: Goree középtávolról, Rasheed büntetőből volt eredményes (48-40). 29. perc: Ruffin-Pratt is középtávolról dobott kosarat, majd Goree is betalált (50-42). 30. perc: Újra Goree volt eredményes (52-42).

Horváth triplájával kezdődött az utolsó játékrész (52-45). 31 perc: Varga dobott be egy büntetőt (53-45). 32. perc: Simon szerzett három pontot, majd Horváth középtávolról dobott be egy kosarat (56-47). 33. perc: Kiesel közelről volt eredményes (58-47). 34. perc: Goree és Tomlinson is két-két pontot szerzett (60-49). 35. perc: Goree dobott újabb kosarat (62-49). 36. perc: Jovanovic értékesített egy büntetőt (62-50), majd Lichtarovics közelről dobott kosarat (64-50). A DVTK időt kért. 37. perc: Laklóth és Ruffin-Pratt büntetőből növelte csapata pontjainak számát, de Kiesel is eredményes volt közelről (67-51). 39. perc: Goree középtávolról volt eredményes, majd Rasheed dobott be egy büntetőt (69-52). 40. perc: Lichtarovics büntetőből, Ruffin-Pratt közelről volt eredményes (71-54), majd mind a ketten dobtak egy-egy triplát is (74-57).

Az első meccset a Győr nyerte. A negyeddöntő második mérkőzését vasárnap este a miskolci Generali Arénában játsszák a csapatok. Azok, akik megőrizték a keddi DVTK - FTC Magyar Kupa visszavágóra szóló belépőjegyüket, személyi igazolványuk és a jegyük felmutatásával ingyen tekinthetik meg a találkozót.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport rájátszás

CMB Cargo UNI Győr - Aluinvent DVTK 74-57 (24-9, 16-15, 12-18, 22-15)

Győr, 400 néző. Játékvezető: Kapitány, Jakab, Fodor.
CMB Cargo UNI Győr: Kiesel 18/12, Laklóth 8/6, Lichtarovics 7/3, Varga Zs. 5, Goree 28. Csere: Simon Zs. 8/6, Kovács V., Török Á., Edző: Völgyi Péter.
Aluinvent DVTK: Czank 3, Rasheed 12/3, Ruffin-Pratt 17/6, Szécsi 3/3, Jovanovic 10/3. Cs.: Tomlinson 2, Horváth B. 10/6, Győri, Adamecz. Edző: Maikel Lopez.

Maikel López: - Gratulálok a Győrnek. Az első negyed meghatározó volt a mérkőzésen, és bár a harmadik játékrészben öt-hat pontra kapaszkodtunk, több hibát vétettünk mind támadásban, mind védekezésben. A párharc nem dőlt el, vasárnap javítunk.
Völgyi Péter: - A bemelegítés alatt megfogyatkoztunk, ennek ellenére helyenként jól játszottunk. A különbség lényegtelen, készülünk a második meccsre.